What is not included with our Writeboard Package

We Do Not Include: Rulers, Crayons, Backpacks, Plastic Carry Cases, False Reviews or Parent Guides

  • We Do Not Pretend to Teach Your Child the Right Way, we have actually been doing it for over ten years.
  • We do not include rulers, crayons, parent guides, backpacks, breakable plastic carry cases etc. We actually include the worksheets that Your Child will need.
  • You can buy a flimsy backpack for under $10.00, a ruler for $1.00 and at the reject shop you can get crayons that will break on the first use for under $2.00.
  • We offer a 100% money back guarantee that your child will be learning to form both their letters and numbers the right way or we will give you your money back.
  • Our worksheets and flashcards will last forever with our reusable writing board. You only EVER have to print them once.
  • We will NEVER send laminates that will cost you money, having to replace them year after year. 
  • When you purchase a package with laminated worksheets, be aware the only place to these laminated worksheets (when they wear out) is in the bin. They cannot be recycled.
  •  All our worksheets are printable and work with our reusable writing board for years to come (over ten years in school so far)
  • Our product is at least $400.00 to $600.00 cheaper than other new companies that have popped up on the internet and social media.
  • You actually have to print out the worksheets, however, when you are saving up to $400.00 to $600.00, ask yourself how much does it really cost to print one worksheet and save our environment?